VAIDAS BAUMILA PRISTATO NAUJĄ DAINĄ IR ĮSPŪDINGĄ VAIZDO KLIPĄ


Vaidas Baumila pristato naujausią darbą – koncertuose jau spėjusį nuskambėti ir daugybės simpatijų iš klausytojų sulaukusį kūrinį „Apžavai“. Kartu su muzikiniu kūriniu, kūrėjas pristato ir įspūdingą vaizdo klipą, kuriame netrūksta magijos, daugybės kvapą gniaužiančių Lietuvos vietų ir netikėtos pabaigos. Vaizdo klipą režisuoti atlikėjas patikėjo jau ne kartą savo darbais nustebinusiam režisieriui Dominykui Bliznikui.

Pasakodamas apie šiandien pristatomą kūrinį „Apžavai“, atlikėjas atvirauja, kad jis gimė kūrybinėje stovykloje po praėjusią vasarą muzikinį pasaulį sudrebinusio super hito „Kunigunda“ sėkmės. Prie šio kūrinio darbavosi ir jau kūrybinės sėkmės sulaukusi komanda, tai muzikos kūrėjai ir prodiuseriai Kasparas Meginis, Edgaras Žaltauskas, Juozas Martinkėnas ir pats atlikėjas.

„Ji gimė Monciškėse prie jūros. Žiemą, vasario mėnesį , antrojoje stovykloje po „Kunigundos“ kūrybos. Po pirmosios stovyklos gero vaibo supratome, kad norime toliau rašyti kartu. Išsinuomavome namuką, maudėmės šaltoje jūroje ir kūrėme. Taip ir gimė „Apžavai“. Ji gimė pagavus tą 90 – ųjų skambesį, įsikvepiant iš „Hiperbolės“ muzikinių atspalvių. Visas būsimo albumo skambesys įkvėptas tokio skambesio“, – apie naujausią savo dainą ir būsimą albumą pasakoja Vaidas.

Klausytojai naujoje dainoje turės galimybę išgirsti ne tik 90 – uosius primenantį skambesį, bet ir poetiškai perteikiamus dainos žodžius. Pats kūrinio pavadinimas „Apžavai“ nusako, kad kūrinys giliai išieškotas. Apžavai – tai senovėje vartotas lietuviškas žodis, magijos, burtų sinonimas.

„Skambantys poetiški žodžiai mums buvo tokia nelaukta, tokia pasilinksminimo forma, tai buvo visiškai skirtinga patirtis, nei rašėme dainas iki šiol. Žodžiai tikrai gilūs, poetiški. Čia galima išgirsti daug gilios prasmės. Apžavai juk yra burtai, tai tarsi detektyvas. Mes sėdėjome, pietavome, aš su sąsiuviniu sėdėjau ir galvojau. Rašosi žodžiai, atsisuku į chebrą ir sakau: kas yra sinonimas burtams?  Tuomet „Google“ pagalba pavyko surasti šį žodį. Jis nėra taip dažnai vartojamas“, – apie kūrybos procesą pasakoja kūrėjas.

Pasakodamas apie dainos prasmę, atlikėjas V. Baumila pasakoja, kad tai yra labai sunkiai apibrėžiamas atsakymas, kuris kiekvienam, pagal gyvenimišką patirtį, gali nuskambėti skirtingai.

„Pavojingi apžavai, jie tikrai pavojingi. Gal ne mirtinai, bet gal ir mirtinai. Kartais ta meilė būna tokia. Man atrodo, kad dainoje tie apžavai yra meilės burtai, bet nebūtinai ta meilė baigsis gerai. Bet kuo pavojingesnė, tuo įdomiau. Ar ne tiesa? Tai yra mistiška meilė, kurią kiekvienas suprantame skirtingai“, – intriguoja Vaidas.